Píšu BLOG…Náhoda?

Věříte na náhody?

Vždy jsem měla pocit, že dnešní konzumní svět není úplně pro mě, že do něj prostě nepatřím. Nikdy mě nebavilo nakupování a z nákupu jsem domů vždy přišla hodně vyřízená. Nejhorší bylo, když jsem nesehnala to, co jsem nutně potřebovala.  A úplně nejhorší, když jsem šla nakupovat třeba s kamarádkou nebo přítelem a oni z obchoďáku odcházeli s nadšením a plnou taškou skvělých úlovků a já neměla tu jedinou věc, kterou potřebuji. Prostě mě to prohrabávání a hledání nebralo, a navíc vždy jsem měla v hlavě STOPku, která mě od zbytečných nákupů ochránila.

Když už něco kupuji, hodně přemýšlím, zda to skutečně potřebuji a využiju. Přesto jsem se na konci zimy nechala zlákat představou, jak si jaro budu užívat na dlouhých procházkách městem s kafíčkem, knížkou a pořídila jsem si k tomu nový keepcup, který mi akorát pasuje do držáku na kočárku. Těšila jsem se až se vrátíme do Prahy a já se konečně potkám se všemi kamarády.

Jak to dopadlo asi tušíte. Je konec dubna, na procházky chodím kolem baráku (ještě, že to sídliště je takové velké!) Žádný výjezdy přes půlku města se teď nekonají, srazy se odkládají na neurčito. A kafe? To raději do sebe lupnu ještě doma, s rouškem na nosu to prostě není ono.

Díky Koroně, která zbortila všechny mé představy o tom, jak budu trávit jaro, a která, zdá se, teď všechno řídí, se můj život plný plánů najednou změnil z uspěchaného „nestíhám“ a „na to teď nemám čas“ na „všechno mám hotovo“ Konečně pořádně uklizeno, spraveno, dořešeno…nepoznaný klid.

Můj život se najednou zpomalil. Stíhám si užívat čas s rodinkou. Jsme všichni spolu doma nebo venku, spolu objevujeme nové věci, vaříme si, těšíme se z prvních krůčků našeho drobce, kocháme se rozkvetlými stromy a nasáváme skvělou jarní energii. I když to není úplně dle mých představ, vlastně to není úplně špatné. Korona nám dala možnost na to, abychom skutečně pochopili význam, toho, že skutečné štěstí, je o tom, jak si dokážeme užívat každodenní život.

Táák…doma i v hlavě je najednou čisto a já mám prostor a čas na věci, které jsem odkládala na NĚKDY až budu mít čas. A, že jich teda je…

Začala jsem přemýšlet, do čeho se vrhnu a v tom se uslyšela tichý hlásek: „Halóóó, já se hlásím!!!“ Byl to můj BLOG. K jeho psaní jsem se odhodlávala už dlouho. Myšlenka na založení vlastního blogu mi vrtala hlavou už víc jak dva roky. Nápady jsem si držela v hlavě a některé postupně i zapisovala, akorát jeho realizace čekala na ten správný okamžik. TEĎ 😊

Já na náhody nevěřím. Naopak věřím, že věci se vždy dějí v ten správný okamžik. Ty správné věci. Ty, které opravdu chceme a jsme ochotni pro ně něco udělat. Ty, které nás mají posunout vpřed. Jen jim třeba naslouchat, když se ohlásí, nechat jim prostor a užívat si každé změny, kterou přinášejí.

Věřím, že není náhoda, že svůj Blog začínám psát právě teď, v době koronavirové. v době, která nás zavřela doma a nepřímo nás nutí k omezení konzumu.

Zavřené obchoďáky, zábavní centra, obchody, restaurace, hospody, to vše mi vůbec nechybí (dobře, ty restaurace a hospody trošku jo 😊) S nákupy potravin to taky nepřeháním. Hodně z nich si vyrábíme doma. Udržitelnost mě jako životní styl hodně baví a snažím se tyto zásady uplatňovat v mém životě i nadále, tak jak nám to aktuální okolnosti umožňují.

Korona mě jen utvrdila v tom, že směr, kterým jsem se ve svém životě vydala je správný a má smysl… a taky v tom, že konečně nastal čas mou cestu k udržitelnému způsobu života v souladu s přírodou sdílet a inspirovat k ní i další.

Věřím, že každý krok se počítá, a když ten můj inspiruje alespoň jednoho z vás, bude to mít smysl.

 

Vítejte! 😊

Lucia Richtarechova
Baví mě nacházet jednoduché a mnohdy i zábavné cesty k udržitelnému způsobu života. Miluji spojení minimalismu a jednoduchosti a baví mě inspirovat lidí k změnám, tak aby krůček po krůčku do svého života přinesli radost, hojnost a žili svůj život v souladu s přírodou. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.